Brad Pitt F1 pilotu oldu

Brad Pitt’in başrolde yer aldığı ve Joseph Kosinski’nin yönetmen koltuğuna oturduğu filmin bir süredir gizli tutulan adı, resmi olarak ilk kez açıklandı. Apple Original Films imzalı yapımın adının ‘F1’ olduğu duyuruldu. Merakla beklenen filmden ilk afişi de yayınlandı. Formula 1 pilotu rolünü üstlenen Brad Pitt’in filmden ilk karesi de görülmüş oldu. Warner Bros, ‘F1’ için dağıtım anlaşması imzaladı ve film ABD’de 27 Haziran 2025’te dünyada ise 25 Haziran 2025’te gösterime girecek. Brad Pitt filmde, kurgusal bir takım olan APXGP’de takım arkadaşıyla (Damson Idris’in canlandırdığı) birlikte Formula 1’e dönen eski bir yarış pilotunu canlandırıyor. Film, gerçek Grand Prix yarışlarında çekiliyor.

Dün gerçekleşen Formula 1 Britanya Grand Prix’sinde de çekimleri yapılan filmden bir ön gösterim izletildi. Bütçesinin 130 ila 140 milyon dolar civarında olduğu tahmin edilen filmin oyuncu kadrosunda Brad Pitt’in yanı sıra Kerry Condon, Javier Bardem, Tobias Menzies, Sarah Niles, Kim Bodnia ve Samson Kayo yer alıyor.

Film, Formula 1 ve 10 F1 takımıyla sürücüleri ve yarış organizatörleri de dâhil olmak üzere F1 topluluğuyla işbirliği içinde çekiliyor. Yakın zamanda Ferrari ile sözleşme imzalayan, Formula 1’de 7 dünya şampiyonluğu olan İngiliz pilot Lewis Hamilton da filmin hem yapımcıları hem de oyuncuları arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir